Míčové sporty

Brněnští volejbalisté v Kladně vybojovali šestou výhru za sebou

13. ledna 2020 22:17 - Kladno

Už šesté vítězství za sebou si připsali v extralize volejbalisté Brna, kteří dnes vyhráli v Kladně 3:1. Všechny tři body získali svěřenci trenéra Ondřeje Marka na kladenské palubovce jako první tým v sezoně.

Vlastimil Vacek, Právo

Domácí sice vybojovali první set 25:23, ale v dalším průběhu měli navrch hosté. V druhé sadě dokonce Brňané ztratili jen 14 výměn. Pozici nejúdernějšího hráče soutěže potvrdil Daniel Římal, jenž k vítězství pomohl 24 body. Zápas ukončil smečí, kterou proměnil druhý mečbol.

"Ze začátku jsme se hledali. Srovnávali jsme se s halou, měli jsme špatný servis a některé taktické věci nám nevyšly. To se s námi vezlo celý první set," řekl brněnský kouč Marek České televizi. Kladno mělo šanci zápas ještě zdramatizovat v koncovce třetího setu, ale nakonec ho prohrálo 22:25. "Mě mrzí hlavně začátek druhého setu. Když jsme dohnali konec prvního setu, tak jsme se měli uklidnit a pokusit se odskočit. Místo toho jsme zkazili několik bodových situací. Zbytek setu už jsme nějak vypustili a pak už bylo Brno jednoznačně lepší," uvedl domácí trenér Milan Fortuník.

Extraliga volejbalistů - 14. kolo:
Kladno - Brno 1:3 (23, -14, -22, -20)
Nejvíce bodů: Okošanovič 19, Hýský 12, Zajíček 11, Vemič 10 - Římal 24, Licek 16, Hrazdira, August a Pražák po 11.

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.