Míčové sporty

Brněnští volejbalisté prodloužili ve Zlíně vítěznou sérii

30. ledna 2020 20:20 - Zlín

O devátou výhru prodloužili brněnští volejbalisté úspěšnou sérii v extralize. V předehrávaném zápase 17. kola si za 70 minut poradili se Zlínem a dostali se před mistrovské České Budějovice na druhé místo.

Domácí drželi s favoritem krok díky zlepšenému útoku jen v posledním setu, který prohráli 24:26. Ve zbývajících svěřenci Ondřeje Marka dominovali a ligovou neporazitelnost drží od poloviny listopadu, kdy nestačili na Karlovarsko.

Proti Zlínu se brněnský celek mohl opřít o servis a zaznamenal i devět es. V útoku se pak tradičně staral o body neproduktivnější hráč soutěže univerzál Daniel Římal, který si dnes statistiky vylepšil o dalších 18 bodů.

Právě s karlovarským lídrem soutěže se Brno utká za týden. Západočechy do té doby ještě čeká úterní duel s Libercem. Ostatní zápasy 17. kola se budou hrát o víkendu.

Uniqa extraliga volejbalistů - předehrávka 17. kola:
Zlín - Brno 0:3 (-15, -14, -24)
Nejvíce bodů: Motyčka 12, Čech 10, Vašíček 5 - Římal 18, Licek 12, Hrazdira a Hukel po 8.

MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.