Basketbalistky Itálie mají po vítězství nad Srbskem stále naději

ORTONA

Svého prvního vítězství dosáhly v osmifinálové skupině na mistrovství Evropy na domácí půdě basketbalistky Itálie, které porazily Srbsko vysoko 64:43. Italky si tímto úspěchem udržely naději na postup do čtvrtfinále, o které budou ve středu bojovat v posledním zápase skupiny s Běloruskem. Ve druhém dnešním utkání Rusko porazilo Bělorusko 87:73.

Ilustrační foto

Zápas dvou týmů z konce tabulky skupiny F byl vyrovnaný pouze v úvodu, v dalším průběhu diktovaly tempo bojovně naladěné Italky. Srbkám se přestala dařit nejen souhra, při níž ztratily 16 míčů, špatně také doskakovaly a proti důrazné a tvrdé obraně Italek působily bezradně.

Pokoušely se sice o střelbu z tříbodového území z velké vzdálenosti od koše, výsledek snažení byl však zoufalý. Z 21 pokusů pouze dvakrát trefily koš. Italky zlomily odpor soupeřek ve druhé čtvrtině. Ještě ve 14. minutě Srbky prohrávaly jen 16:17, do přestávky už ale Italky vstupovaly s jedenáctibodovým náskokem.

Bělorusky se v souboji s Ruskem stačily vzchopit ještě po čtvrt hodině hry, kdy snížily po tříbodovém koši Snycinové na rozdíl jediného bodu 30:31. V následující desetiminutovce už ale ovládly dění zcela Rusky, které tuto pasáž vyhrály jednoznačně 20:3, a tím daly definitivní pečeť na své jasné vítězství.

Ve třetím dnešním duelu porazily Španělky 63:53 Francii, přestože šly do závěrečné čtvrtiny s šestibodovým mankem. Závěrečnou desetiminutovku však vyhrály 23:7 a jsou v čele skupiny.

Výsledek - osmifinálová skupina F:
Itálie - Srbsko 64:43 (17:12, 31:20, 47:33), Rusko - Bělorusko 87:73 (24:15, 41:31, 68:40), Španělsko - Francie 63:53 (15:9, 29:29, 40:46).