Volejbalistky Prostějova v lize po dvou prohrách zabraly

Volejbalistky Prostějova v extralize po dvou porážkách zabraly, v dnešním 24. kole vyhrály 3:1 v Ostravě a upevnily si třetí místo v tabulce. Uspěla také druhá Olomouc, která si bez problémů poradila s pátým Libercem a natáhla sérii neporazitelnosti na čtyři zápasy, v nichž navíc ztratila jediný set.

Ilustrační foto.

Hráčky Prostějova v předchozích dvou kolech získaly jen set, ale v Ostravě přerušily vítěznou sérii domácích týmů ve vzájemných zápasech. Ostrava tak tři kola před koncem základní části potvrdila, že není v nejlepším rozpoložení, a na vlastní palubovce prohrála počtvrté za sebou.

V suverénní sérii naopak pokračuje mistrovská Olomouc, která už potřetí za sebou zvítězila 3:0. Liberec jí dokázal vzdorovat pouze ve druhém setu, v němž získal dvacet bodů, na víc to ale nestačilo a Severočešky nakonec dopadly stejně jako před nimi Ostrava a Prostějov.

Ve zbývajícím dnešním utkání si čtvrtý Olymp Praha poradil 3:0 s osmým Šternberkem.