Rubriky:

Míčové sporty

Čeští házenkáři se o světový šampionát utkají s Černou Horou

9. března 2020 19:30 - Vídeň

Čeští házenkáři se v play off kvalifikace o postup na mistrovství světa v roce 2021 v Egyptě utkají s Černou Horou. Rozhodl o tom dnešní los ve Vídni. První zápasy baráže jsou na programu 5. až 7. června, odvety se budou hrát 9. až 11. června. Reprezentanti začnou doma.

 

Alžběta Vejrostová/chf.cz

Svěřenci trenérů Jana Filipa a Daniela Kubeše díky postupu ze základní skupiny na lednovém evropském šampionátu nemuseli absolvovat úvodní fázi kvalifikace a o mistrovství světa si zahrají až v play off. Vzhledem k 12. místu na Euru vstupovali do losu jako nasazení v prvním koši a bylo jasné, že se vyhnou papírově nejtěžším soupeřům.

S Černou Horou si český tým naposledy zahrál v přípravě na podzim 2017 a ve dvou zápasech v Podgorici si připsal jednu výhru a jednu porážku. Oba týmy se utkaly také v kvalifikaci o evropský šampionát v roce 2014: venku reprezentanti prohráli o gól a v domácí odvetě zvítězili o pět branek. Na lednovém Euru Černohorci obsadili 18. místo.

Na mistrovství světa startoval český celek naposledy v roce 2015 v Kataru, kde nepostoupil ze základní skupiny a následně vyhrál Prezidentský poháru pro týmy, které neprošly do další fáze turnaje. Na poslední dva světové šampionáty se reprezentace nedostala. Černohorci hráli mezi elitou jen v roce 2013, kdy obsadili 22. místo.

Los play off:
ČR - Černá Hora
Švýcarsko - Island
Izrael/Lotyšsko - Portugalsko
Švédsko - Turecko/Rusko
Slovinsko - Srbsko
Rumunsko/Bosna a Hercegovina - Maďarsko
Severní Makedonie - Francie
Ukrajina - Německo
Polsko/Litva - Bělorusko
Rakousko - Nizozemsko
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty