Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalistky Nováková a Tobiášová v Polsku na finále nedosáhly

6. září 2008 18:17 - MYSLOWICE

Plážové volejbalistky Soňa Nováková a Tereza Tobiášová budou hrát na turnaji Světového okruhu v Myslowicích o třetí místo. V sobotním semifinále měly proti německému páru Katrin Holtwicková, Ilka Semmlerová blízko k úspěchu, nakonec ale prohrály 1:2 na sety.

Po vyrovnaném úvodu první sady získaly rozhodující náskok Němky, naopak v druhém setu byly od začátku bodově vpředu české reprezentantky. V rozhodujícím třetím dějství si potom Nováková s Tobiášovou několikrát vypracovaly dvoubodové vedení, ale od stavu 10:8 uhrály soupeřky šest míčů za sebou a vítězství si už vzít nenechaly.

Už postup zkušených třicátnic Novákové a Tobiášové do semifinále byl nejlepším výsledkem českého plážového volejbalu za poslední čtyři roky. V sobotu měly obě hráčky velmi blízko k první finálové účasti českého páru v historii Světového okruhu, ale nakonec budou hrát o třetí místo. To už Nováková ve své sbírce má, s Evou Celbovou-Ryšavou na něj před lety dosáhla hned několikrát. Dvojnásobné mistryně Evropy mají i bronz z MS 2001.

O třetí místo se české hráčky v neděli na polském písku utkají s letošními vicemistryněmi Evropy Nilou Hakedalovou a Ingrid Törlenovou z Norska. Němky Holtwicková a Semmlerová budou hrát ve finále proti brazilské dvojici Maria Clara, Carol.

Plážový volejbal:

Semifinále: Holtwicková, Semmlerová (Něm.) - Nováková, Tobiášová (ČR) 2:1 (13, -15, 12), Maria Clara, Carol (Braz.) - Hakedalová, Törlenová (Nor.) 2:0 (16, 12).

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.