Brněnské volejbalistky jsou ve druhém kole Vyzývacího poháru

BRNO

Volejbalistky Králova Pole Brno postoupily do druhého kola evropského Vyzývacího poháru. Šest dní po domácí výhře 3:1 v pátek Brňanky zvítězily v odvetě na palubovce extraligového konkurenta UP Olomouc dokonce bez ztráty setu a mohou se těšit na dvojzápas s francouzským Istres. První utkání druhého kola je na programu 5. listopadu ve Francii.

Brňanky měly v moravském souboji nad lídrem domácí soutěže prakticky neustále navrch. České vicemistryně, který v extralize ještě nenašly přemožitele, v úvodním setu pouze dotahovaly mírný náskok soupeře, který lépe zvládl i vyrovnanou koncovku. Ve druhém dějství se Hanačky ujaly nadějného vedení 18:14, ale ve zbytku setu uhrály pouhé dva body.

V té chvíli už nebylo o postupu Brna pochyb a třetí set se hrál jen z povinnosti. V souboji náhradnic přesvědčivě uspěly opět hostující hráčky.

UP Olomouc - KP Brno 0:3 (-23, -20, -17)
Rozhodčí: Isajlovic (Rak.), Bloemhard (Niz.). Čas: 72 min. Diváci: 300. První zápas 1:3, postupuje KP Brno.