Pražské derby ve volejbalové extralize vyhrála Slavia

Pražské derby v extralize volejbalistek dnes na palubovce Olympu překvapivě vyhrála Slavia. Nejvyrovnanější duel 11. kola se proměnil v téměř dvouhodinovou pětisetovou bitvu, po které se hostující celek radoval ze skalpu mistra.

V prvním setu hostující tým zaskočil soupeře dobrým servisem, ale pak se karta obrátila. Olymp účinným podáním a bloky vyrovnal a ve třetím dějství nestačil Slavii k zisku sady dokonce ani pětibodový náskok. Útočná síla Olympu se ale vzápětí vytratila a Slavia znovu zápas otočila. V tiebreaku pak získala rozhodující náskok třemi body za sebou na 13:10.

Prostějov udržel v nejvyšší domácí soutěži snadno neporazitelnost. V utkání mezi prvním a posledním týmem tabulky stačilo favoritovi pouhých 61 minut k tomu, aby porazil 3:0 domácí Střešovice.

Nezaváhalo ani druhé Brno, které si stejně přesvědčivě poradilo doma s Přerovem a rovněž pouze ve druhém setu umožnilo soupeři dostat se přes dvacet bodů. Zápas dokonce netrval ani celou hodinu. Na třetí místo se posunula po výhře 3:1 v Liberci Ostrava.

Volejbalová extraliga žen:
Brno - Přerov 3:0 (16, 21, 12), Liberec - Ostrava 1:3 (21, -23, -16, -24), Olymp Praha - Slavia Praha 2:3 (-20, 18, 16, -19, -12), Střešovice - Prostějov 0:3 (-18, -22, -10).
1.Prostějov1010030:6863:67520
2.Brno109129:6817:58519
3.Ostrava107324:17904:86317
4.juniorky ČR106419:19833:83416
5.Olomouc96323:13813:71415
6.Olymp Praha105520:17808:78715
7.Liberec104617:22832:85714
8.Slavia Praha103715:23786:84513