Rubriky:

Míčové sporty

Kapitán čínských basketbalistů Liou Wej dostal trest za napadení

5. prosince 2008 15:35 - PEKING

Kapitán čínské basketbalové reprezentace Liou Wej byl potrestán zákazem startu v deseti zápasech a pokutou 50 000 jüanů (zhruba 148 000 korun) za to, že zorganizoval útok na nigerijského basketbalistu Gabeho Muonekeho. Dostal tak nejtvrdší trest v čínské lize za posledních čtrnáct let.

Liou Wej si společně s dalšími spoluhráči z týmu Šanghaj Sharks minulý týden počkal na Afričana z celku Jün-nan Bulls, který opouštěl halu společně s manželkou, třemi dětmi a tchýní. "Několik hráčů Šanghaje přinutilo Muonekeho stoupnout si do rohu a více než na minutu ho obklíčili, než je odtrhla bezpečnostní služba," uvedla na svých internetových stránkách Čínská basketbalová asociace.

Incident zřejmě vyvolal spor nigerijského hráče se Cchaj Liangem, k němuž došlo na palubovce během zápasu. Cchaj si na soupeře počkal přímo před šatnou a hodil po něm lahev s vodou, aby ho vyprovokoval. Stejně jako Jiou Wej dostal desetizápasový trest.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.