Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalové mistry světa Španěly povede Ital Scariolo

4. února 2009 13:52 - MADRID

Ital Sergio Scariolo se stal novým trenérem španělských basketbalových reprezentantů, kteří jsou úřadujícími mistry světa a loni získali stříbro na olympiádě v Pekingu. Sedmačtyřicetiletý kouč podepsal smlouvu na čtyři roky do her v Londýně.

Scariolo bude vedle španělské reprezentace trénovat i klub Chimki Moskva, kterého se ujal před měsícem. "Jsme Chimki velmi vděční za jejich ochotu k dohodě, která bude bezpochyby výhodná pro všechny strany," uvedl prezident španělské federace José Luiz Saez.

Scariolo trénuje od roku 1980 a působil v řadě italských a španělských klubů, například v Boloni, Tau Ceramice, Realu Madrid nebo Málaze. V roce 1994 byl vyhlášen nejlepším trenérem v Itálii a o šest let později získal tutéž cenu ve Španělsku.

Do finále olympijského turnaje dovedl španělské basketbalisty Aíto García Reneses, který pak z funkce odstoupil kvůli touze po větším vytížení. Stal se koučem Málagy, kde působí i český reprezentant Jiří Welsch.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.