James v NBA zaznamenal 24. triple double v kariéře

NEW YORK

Basketbalisté Clevelandu porazili v zámořské NBA Portland 97:92 po prodloužení. Hlavní hvězdou čtvrtečního zápasu byl LeBron James, který dovedl domácí k vítězství ziskem 24. triple double v kariéře, když nasbíral 26 bodů, 11 doskoků a deset asistencí.

Cleveland se navíc zapsal do historie NBA, když zaznamenal pouze dvě ztráty míče, čímž vyrovnal rekord zámořské soutěže. "Byl to ošklivý zápas, ale vyhrávat taková utkání je také umění," řekl trenér Cavaliers Mike Brown, jehož tým si vylepšil bilanci na domácí palubovce na 31 výher a jedinou porážku.

"Tak se to prostě hraje. Chránili jsme míč, byla to týmová práce," přidal James, který Cleveland nasměroval v prodloužení k výhře šesti body.

Výsledky čtvrtečních zápasů NBA
Atlanta - Dallas 95:87, Cleveland - Portland 97:92 po prodl., LA Lakers - Golden State 114:106.
3.Utah68422661,8
4.Minnesota68204829,4
5.Oklahoma City68194927,9
Poznámka: Písmenem "x" jsou označeny celky s jistou účastí v play off, "y" znamená jisté prvenství v divizi.