Ginobili si zlomil kotník a sezóna NBA pro něj skončila

7. dubna 2009 08:21 - NEW YORK

Basketbalista Manu Ginobili ze San Antonia si už v letošní sezóně NBA nezahraje. Argentinský hráč zmešká zbývající zápasy základní části a kompletní play off kvůli únavové zlomenině v pravém kotníku.

Jednatřicetiletý Ginobili si stěžoval na bolesti v noze po nedělním duelu v Clevelandu, a proto zamířil na vyšetření. Podle agentury Reuters u něj lékaři objevili únavovou zlomeninu v lýtkové kosti a také otok kostní dřeně.

Pro argentinského basketbalistu je to již třetí zranění v sezóně. V jejím úvodu zmeškal 12 zápasů kvůli operaci levého kotníku, poté vynechal 19 utkání kvůli bolestem lýtkové kosti a do hry se vrátil teprve před dvěma týdny.

Ginobili je třetím nejlepším střelcem Spurs. V dosavadním průběhu NBA má na kontě v průměru na zápas 15,5 bodu, 4,5 doskoku a 3,6 asistence.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.