Rubriky:

Míčové sporty

Univerzálka Orvošová bude hrát s Kossányiovou za Bielsko-Bialou

24. června 2020 12:14 - Praha

Reprezentační univerzálka Gabriela Orvošová si pro své první zahraniční angažmá vybrala polskou ligu. Jedna z hvězd domácí volejbalové scény zamířila z Olomouce v 19 letech do Bielsko-Biale a znovu se sejde v jednom klubu se smečařkou Andreou Kossányiovou.

 

Profimedia.cz

Orvošová předloni coby sedmnáctiletá poprvé nakoukla do národního týmu a při loňském triumfu v Evropské lize už byla první univerzálkou. S Olomoucí před rokem slavila stejně jako Kossányiová ligový titul i Český pohár, v této sezoně přerušené pandemií koronaviru byly Hanačky druhé za brněnskými Šelmami. Na play off už nedošlo.

"Díky Olomouci. Jsem ráda, že jsem s těmito lidmi mohla strávit spoustu času, a jsem jim vděčná za všechno. Teď se těším na nové zkušenosti," uvedla na sociálních sítích volejbalistka vysoká 191 cm.

Kvapilová s Kubíčkovou využily absenci jedniček a vyhrály v Chodově

"V Gabriele vidím velký potenciál, je to všestranná hráčka, která hrála výborně v české lize. Polská liga bude dalším krokem v její kariéře a věřím, že u nás uspěje stejně dobře jako kdysi Helena Horká," připomněl kouč Bielsko-Biale Bartlomiej Piekarczyk další českou volejbalistku, jež v tomto klubu prožila úspěšné angažmá.

Minulou sezonu v dresu Bielsko-Biale zahájila i nahrávačka a kapitánka reprezentace Pavla Šmídová, v prosinci ale smlouvu ukončila kvůli těhotenství.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Chris Froome, Thibaut Pinot nebo Geraint Thomas. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.