Basketbalistky se musí na mistrovství Evropy obejít bez Horákové

10. dubna 2009 12:15 - BRNO

Bez hlavní opory a kapitánky týmy Hany Horákové se musejí obejít české basketbalistky na červnovém mistrovství Evropy v Lotyšsku. Nejistý je také start další opory Ivany Večeřové. U obou basketbalistek jsou důvodem absence zdravotní problémy, které si chtějí doléčit.

"Trápí mě problémy s nedoléčeným kolenem a také celková únava, která se za dlouhé roky nakumulovala. Potřebuji si proto odpočinout s tím, že bych se po dohodě s reprezentačním koučem zapojila do přípravy až příští rok před mistrovstvím světa," uvedla Horáková.

Nový trenér českých basketbalistek Milan Veverka přání kapitánky a dlouholeté opory respektuje. "Nemusím připomínat, že Hanka měla v sezóně dlouhý výpadek v přípravě. Vždycky se ale snažila důležité zápasy odehrát s maximálním nasazením," řekl reprezentační kouč.

Večeřovou trápí problémy s patou

Pivotku Večeřovou, která hraje ve Valencii, pro změnu trápí problémy s patou. "Mám velké úlevy v tréninku. Hraji pouze zápasy. Lékaři ve Španělsku mi řekli, že po sezóně potřebuji stoprocentní klid na doléčení. Ještě se podrobím vyšetřením po návratu domů u českých odborníků. Na mistrovství Evropy bych chtěla startovat, ale mám obavu, že i čeští lékaři potvrdí názor Španělů," poznamenala Večeřová.

Trenér Veverka si ale na nepřízeň osudu nenaříká a bere ji jako realitu. "Role reprezentačního trenéra je v tomto směru vždycky těžká. Zbytek kádru má šanci tyto opory nahradit a poprat se o místo v sestavě. Pravda je ale taková, že nemáme na rozdíl od největších soupeřek tolik hráček, které by prošly v Evropské lize velkou zápasovou zátěží," tvrdí Veverka.

Ten proto oslovil také oporu mistrovského USK Praha Michaelu Ferančíkovou. Ta mu ale už před koncem domácí ligové sezony oznámila, že definitivně končí s aktivní činností.

V širším kádru reprezentace měl Veverka s Horákovou i Večeřovou 24 hráček. První společné týdenní soustředění čeká české basketbalistky hned po velikonočních svátcích 14. dubna v Opavě. "Do šampionátu mnoho času nezbývá, takže se musíme současně zabývat nejen kondicí, ale také hrou," nastínil Veverka nadcházející plán přípravy.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: