Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalistky Brna vyhrály v osmifinále Evropské ligy v Madridu

2. února 2010 22:14 - MADRID

Basketbalistky Frisco Sika Brno vyhrály v dnešním prvním osmifinále Evropské ligy v Madridu nad domácím týmem Rivas Ecopolis 88:83. Odveta se bude hrát v pátek v Brně, kde může český vicemistr v případě výhry potvrdit postup.

 

Igor Šefr, ČTK

V zápase s druhým nejlepším španělským týmem současnosti měly Brňanky vývoj od úvodních minut pod kontrolou a v poločase měly k dobru dvanáctibodový a později i devatenáctibodový náskok. V závěru sice soupeř nebezpečně dotahoval, zvrátit výsledek se mu ale nepodařilo.

I bez zraněných opor Kulichové a Žirkové diktovaly Brňanky hned od úvodních minut tempo. Španělky v průběhu zápasu ani jednou nevedly, pouze ve druhé minutě stačily na první čtyři body soupeře odpovědět vyrovnáním. Od té chvíle se už prosazovaly Brňanky, které rychle získaly sedmibodový náskok. Hlavní podíl na tom měly Vítečková, Horáková a Bonnerová, která jako křídelní hráčka zaskakovala pod košem při absenci Kulichové.

Brňanky byly lepší v doskakování, sázely na přímočarý přechod do útoku a byly jistější při střelbě trojek. Téměř bezchybný výkon podpořily v prvním poločase stoprocentní úspěšností při střelbě trestných hodů.

Hned po změně stran Brno šestibodovým trhákem zlomilo odpor Španělek. Ty působily bezradně proti pohyblivé obraně českého týmu a s obtížemi bránily McWilliamsovou. Na zakončení měly hráčky Madridu málo času, což se projevovalo na nepřesnostech.

V poslední čtvrtině se karta obrátila. Hráčky Madridu zásluhou obou amerických opor Langhorneové a Joensové sice výrazně ukrojily z manka a snížily až na pětibodový rozdíl, nervózní koncovku už ale nezvládly a Brňanky vítězství uhájily.

Osmifinále Evropské ligy basketbalistek, první zápas:
Rivas Ecopolis - Frisco Sika Brno 83:88 (26:35, 43:55, 52:71)
Nejvíce bodů: Langhorneová 23, Joensová 16, Cuzová 12, Garciaová 10 - Horáková a McWilliamsová po 21, Vítečková 19, Bonnerová 13. Trestné hody: 13/11 - 19/17. Fauly: 15:16. Trojky: 6:9.
Spartak Moskva - Gdyně 98:49, Jekatěrinburg - Galatasaray Istanbul 79:55 (za hosty Večeřová 2 body, 3 doskoky), Krakov - Pécs 80:53 (za domácí Zohnová 8 bodů, 5 doskoků, 1 asistence), Fenerbahce Istanbul - Taranto 89:83, Salamanca - Bourges 72:53 (za hosty Burgrová 3 body, 5 doskoků), Schio - Košice 67:70.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty