Plzeňští házenkáři zvládli extraligový duel v Zubří

Házenkářský souboj Plzně v Zubří a zároveň rodinný duel Michalů Tonarů vyhrál hostující tým Talentu. V rámci druhého kola extraligy Západočeši zvítězili 32:26 a jsou v čele neúplné tabulky. Tonar mladší se proti týmu vedenému jeho otcem blýskl sedmi góly, z toho pět dal ze sedmimetrových hodů.

Házenkářský souboj Plzně v Zubří a zároveň rodinný duel Michalů Tonarů vyhrál hostující tým Talentu. (ilustrační foto)

"Pro mě i pro tátu to bude výjimečný zápas, poprvé budeme stát v mistráku proti sobě. Ale s úvodním hvizdem rozhodčího půjde všechno stranou, oba budeme chtít vyhrát", řekl před atraktivním soubojem Tonar mladší Deníku.

Klíčový muž plzeňské sestavy byl nejlepším střelcem hostů, kterým se vydařil zejména nástup do druhého poločasu. Po prvním vedli o dva góly (14:12), během osmi minut ale odskočili do šestibrankového náskoku.

Podruhé zkraje nové sezony uspěla také Karviná, jež si odvezla z Hranic výhru 28:25.

Strabag extraliga házenkářů - 2. kolo:
Hranice - Karviná 25:28 (11:10)
Nejvíce branek: Andrš 5, Magrla 5/3, Mucha a Brož po 4 - Patzel 8/2, Užek 5, Skalický a Solák po 4.
Nové Veselí - Maloměřice Brno 25:22 (15:9)
Nejvíce branek: Bartůněk 5, Ptáčník a Halla po 4 - Havlát 5, Kolář 4, Kučera 4/2.
Kopřivnice - KP Brno 30:25 (14:11)
Nejvíce branek: Jan Gřes 7, Fulnek, Střelec a Benítez po 4, Hanus 4/1 - Bosák a Sekulič po 5, Stein 5/3.
Zubří - Talent tým Plzeňského kraje 26:32 (12:14)
Nejvíce branek: Mičkal 8/3, Havran a Hlinka po 4 - M. Tonar 7/5, M. Škvařil 5, Chmelík a Douda po 4.
Utkání Lovosice - Frýdek-Místek bylo odloženo.