Koronavirus opět zrušil některé házenkářské zápasy

18. září 2020 14:44 - Praha

Pandemie koronaviru si opět vyžádala odložení některých zápasů v nejvyšších házenkářských soutěžích mužů a žen, z původních jedenácti se jich o víkendu odehraje jen pět. Do česko-slovenské interligy zasáhla nařízení slovenské vlády omezující cestování, v mužské extralize mají tři týmy nařízenou karanténu.

 

handball.skp

V 3. kole extraligy se v sobotu bude hrát duel Maloměřic s Jičínem (od 11:00), v neděli se v Plzni představí Kopřivnice a v Karviné nastoupí Zubří (obojí 10:30).

V ženské soutěži z pěti duelů 4. kola zůstaly v programu dva. Házenkářky Mostu, které od roku 2013 nikomu nepřepustily domácí trůn, hostí v sobotu Plzeň (18:00) a v neděli se pražská Slavia utká s Hodonínem (17:00).

Podle českého svazu bude slovenská vláda v příštím týdnu zvažovat možnost vycestování týmů mezi oběma zeměmi na 24 hodin bez nutnosti karantény či testování. V současné době je pro cestu na Slovensko nutný negativní test na covid-19 nebo nástup do karantény.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.