S Yankees až do úplného konce. Zemřel slavný baseballista Ford

10. října 2020 12:58 - New York

V 91 letech zemřela baseballová legenda Whitey Ford. Celou kariéru spojil s New York Yankees, s kterými vyhrál šestkrát Světovou sérii. Desetkrát se zúčastnil Utkání hvězd MLB. V zámořské soutěži odehrál 16 sezon, o další dva roky (1951 a 1952) v baseballové lize ho připravila služba v americké armádě během války v Koreji.

 

Ray Stubblebine, Reuters

V roce 1961 byl Ford vyhlášen nejlepším nadhazovačem MLB a zároveň získal cenu pro nejužitečnějšího hráče finále. S Yankees vyhrál celkem 236 zápasů, což je stále klubový rekord. Pouze ve 106 utkáních odešel poražen. S úspěšností 69 procent byl jedničkou mezi ligovými nadhazovači za celé 20. století.

V roce 1974 byl Ford uveden do baseballové Síně slávy spolu s další legendou Yankees Mickeym Mantlem. Newyorský klub při té příležitosti vyřadil jeho číslo 16.

Ford, jenž trpěl v posledních letech Alzheimerovou chorobou, zemřel podle agentury AP ve svém domě na Long Islandu během sledování zápasu Yankees.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.