Ostravští volejbalisté vypadli po zlatém setu z Vyzývacího poháru

Ostravští volejbalisté ve Vyzývacím poháru skončili. V odvetě třetího kola prohráli v Německu s Rottenburgem 1:3, zlatý set pak vyhrál jejich soupeř 15:10. Před týdnem doma zvítězila Ostrava 3:1.

Letošní držitelé Českého poháru se tak po dvou zápasech rozloučili i s třetí evropskou klubovou soutěží. Do Vyzývacího poháru se totiž svěřenci trenéra Zdeňka Šmejkala dostali po vyřazení z "vyššího" Poháru CEV, v němž v listopadu neuhráli proti Charkovu ani set.

Před 1800 diváků dokázali hosté vyrovnat na 1:1 a také do třetího dějství vstoupili nadějně. Jenže vedení neudrželi, obě další sady prohráli pětibodovým rozdílem a na řadu musel přijít rozhodující zlatý set. A i v tom kralovalo domácí mužstvo, které se tak po více než dvou hodinách radovalo z postupu.

Německý celek čeká v dalším pohárovém kole v lednu cesta na Sibiř za ruským týmem Fakel Novy Urengoj. Hrát se bude o postup do čtvrtfinále.

3. kolo Vyzývacího poháru volejbalistů, odvetný zápas:
EnBW Rottenburg - DHL Ostrava 3:1 (22, -23, 20, 20), zlatý set 15:10
Rozhodčí: Stan (Rum.), Fatrdla (SR). Čas: 118 min. První zápas 1:3, postoupil Rottenburg.