Basketbalistky USK i Brna vyhrály čtyřicetibodovým rozdílem

Nejlepší týmy basketbalové ligy žen s přehledem zvládly zápasy 11. kola. Vedoucí USK Praha zvítězil ve Strakonicích 93:53, druhé Frisco Sika Brno vyhrálo v hale VŠ Praha ještě vyšším rozdílem 88:43.

"Na to, že USK hrálo v plné sestavě, jsme uhrály slušný výsledek. Nedostaly jsme stovku a dostaly jsme se na padesát bodů," prohlásila po utkání strakonická trenérka Marcela Krämerová.

Kouč vítězných Pražanek Lubor Blažek litoval zranění domácí Petry Reisingerové dvě minuty před koncem. "Škoda, že utkání neskončilo o tento čas dříve. Jinak jsem rád, že jsme podali solidní výkon," řekl trenér USK.

Nevídaný závěr měl zápas v Trutnově, kde domácí tým vedl po třech čtvrtinách nad Slovankou o 17 bodů, ale závěrečnou desetiminutovku potom prohrál 3:23 a o výhru přišel.

Také Hradec Králové v poločase v Karlových Varech prohrával výrazným rozdílem, ale po třetí čtvrtině byl naopak zejména díky výkonu Kysilkové a bývalé reprezentantky Evy Horákové o pět bodů vpředu. Závěr však přece jen lépe vyšel domácím Západočeškám, které zvítězily nejtěsnějším poměrem 66:65.