Miami prohrála s Clippers a rekord NBA už nepřekoná

NEW YORK

Po sérii třinácti výher na palubovkách soupeřů basketbalisté Miami podlehli v Los Angeles domácím Clippers 105:111 a přišli o šanci vyrovnat či překonat rekord NBA. Floridskému týmu nepomohly ani dobré výkony tria hlavních hvězd. Dwyane Wade nastřílel 31 bodů, LeBron James 27 a Chris Bosh přidal k 26 bodům 13 doskoků.

Blake Griffin z Los Angeles byl nejlepším hráčem na palubovce.

Clippers si připsali teprve třinácté vítězství v sezóně. "Určitě na nás nebyli nažhavení tak, jako když tu hráli o Vánocích proti Lakers," uvedl hrdina vítězného celku Blake Griffin, který dal 24 bodů a doskočil 14 míčů. "Vítězství je to příjemné, ale neznamená všechno. Ještě máme pořád co dohánět, abychom si vylepšili bilanci," řekl jeho spoluhráč Baron Davis. Clippers jsou v Západní konferenci třetí od konce.

"Na začátku zápasu nás úplně přejeli. Vypadalo to, že běháme v bahně," komentoval výkon Miami trenér Eris Spoelstra poté, co třetí tým soutěže našel přemožitele po devíti vítězných zápasech.

James si v utkání poranil kotník. Zápas dohrál, ale možná vynechá příští duel v Denveru.

O vítěznou sérii přišli po devíti zápasech také hráči druhého floridského celku Orlanda, které prohrálo v New Orleans 89:92 po prodloužení. Hosty nezachránil ani Dwight Howard, jenž zaznamenal 29 bodů a 20 doskoků. V závěru prodloužení však minul dva trestné hody, kterými mohl získat Orlandu vedení o jeden bod. Následně Marcus Thornton dvěma šestkami pojistil výhru domácích.

V derby řádil Bryant

V kalifornském derby v Oaklandu zvítězili Los Angeles Lakers nad Golden State 115:110 především díky skvělému finiši Kobeho Bryanta. Hlavní hvězda obhájců titulu stihla během necelých šesti minut v závěru nasázet 17 bodů. Celkem Bryant nastřílel 39 bodů.

Výsledky NBA:
Boston - Sacramento 119:95, Charlotte - Chicago 96:91, Detroit - Memphis 99:107, Golden State - LA Lakers 110:115, Houston - Oklahoma City 112:118, Indiana - Dallas 102:89, LA Clippers - Miami 111:105, Milwaukee - San Antonio 84:91, New Orleans - Orlando 92:89 po prodl., Phoenix - New Jersey 118:109 po prodl., Toronto - Atlanta 101:104, Utah - New York 131:125.