Házenkáři Dukly prohráli doma, Lovosice vedou o tři body

Házenkáři Lovosic vedou extraligovou tabulku o tři body. Severočeský celek dnes dokázal po prohraném poločase zdolat Přerov devítibrankovým rozdílem, zatímco druhá Dukla Praha doma podlehla Frýdku-Místku 28:29.

Tři body vedle Dukly ztrácejí na lídra také Karviná a Zubří. Karviná má zápas k dobru, Zubří dnes zvítězilo nad Jičínem 27:18.

Frýdek-Místek s výtečným Šoltésem v brance porazil Duklu i podruhé v sezoně. O výhře pohyblivějších hostů rozhodla chyba gólmana Petržaly, který při Vaculově střele v poslední minutě upadl. Pražanům pak už závěrečný pokus o vyrovnání nevyšel, Lehocký skórovat nedokázal.

Rozjeté Lovosice nezastavil ani Přerov, třebaže v jejich hale dlouho vedl. O obrat z 9:4 na 9:11 se zasloužili především Zemánek a Zedek, až razantní nástup domácích do druhé půle vrátil zápasu očekávaný průběh. Třinácti brankami se ve vítězném celku blýskl Motl.

Extraliga házenkářů - 17. kolo:
Dukla Praha - Frýdek-Místek 28:29 (16:16),
Nejvíce branek: Polášek 7/2, Kastner a Horák po 4 - Hojník 9/3, Vacula 6, Meca 5. Rozhodčí: Kohout, Novák. Sedmimetrové hody: 5/3 - 3/3. Vyloučení: 3:6. ČK: Hojník. Diváci: 150.
Lovosice - Přerov 36:27 (14:16)
Nejvíce branek: Motl 13/1, Krahulík 6, Havlát 5/1 - Pernička 5/2, Zedek, Zemánek a Buček po 4. Rozhodčí: Halada, Zych. Sedmimetrové hody: 3/2 - 2/2. Vyloučení: 2:7. Diváci: 650.
Zubří - Jičín 27:18 (14:11)
Nejvíce branek: Mika 8/3, Číp 8/1, Stržínek 5 - Babák 5/1, Masák 4, Bareš 3, Naimann 3/1. Rozhodčí: Hanák, Kosmák. Sedmimetrové hody: 4/4 - 4/2. Vyloučení: 5:5. ČK: Stržínek. Diváci: 800.