Házenkáři Dukly Praha porazili Třeboň a jsou druzí

Házenkáři Dukly Praha porazili v 19. kole extraligy Třeboň 24:17 a minimálně do neděle se posunuli na druhé místo tabulky za vedoucí Lovosice. V duelu týmů ze spodních příček zvítězil Přerov v Kopřivnici 35:30, Plzeň deklasovala Královo Pole rozdílem patnácti branek.

Dukle se sice v úvodu utkání nedařilo proměňovat příležitosti a první gól dala až v osmé minutě, postupem času se ale dostala do tempa. O výsledku Pražané rozhodli v závěrečné desetiminutovce prvního poločasu, kdy si vybudovali pětibrankový náskok, který jim po změně stran stačilo už jen udržovat. Příležitost postupně dostali i všichni náhradníci.

Souboj sousedů ze dna tabulky dopadl lépe pro dosud poslední Přerov. Hanáci si i přes řadu výborných zákroků domácího brankáře Čapky záhy vytvořili šestibrankový náskok. Kopřivnice sice v druhé půli snížila až na 20:21, ale vyrovnat nedokázala.

Plzeň nasázela za poločas do brněnské sítě dvacet branek, činil se především Brykner, nakonec autor jedenácti gólů. Hostům se ani v dalším průběhu zápasu nepodařilo přerušit soupeřovu exhibiční jízdu, navíc přišli o vyloučeného Prince, který dostal červenou kartu za udeření Škvařila do obličeje.

Extraliga házenkářů - 19. kolo:
Dukla Praha - Třeboň 24:17 (14:9)
Nejvíce branek: Aliapulios 5, Polášek 5/1, Horák 4 - Kubík 5, Loskot a Jordák po 3. Rozhodčí: Větrovský, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/1 - 1/1. Vyloučení: 7:4. ČK: Kotrč (Dukla). Diváci: 125.
Plzeň - Brno 34:19 (20:6)
Nejvíce branek: Brykner 11, Švařil 4, Holík, Bečvář a Linhart po 3, Král 3/1 - Hubáček 5, Muškát 3, Hastík, Ryšavý a Křibík po 2, Mičola 2/1. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/2. Vyloučení: 2:5. Diváci: 350.
Kopřivnice - Přerov 30:35 (11:16)
Nejvíce branek: Krejčiřík 7, Aspridis 7/5, Kolmajer 6 - Kavka 8/1, Pernička 8/1, Plšek 7. Rozhodčí: A. Kondělka, D. Kondělka. Sedmimetrové hody: 6/5 - 4/2. Vyloučení: 4:7. Diváci: 300.