Basketbalistky Strakonic si pojistily první místo ve skupině A2

Basketbalistky Strakonic vyhrály i třetí zápas v nadstavbové části ligy a vítězstvím nad Pardubicemi 74:54 si pojistily první místo ve skupině A2.

Nováček nejvyšší soutěže sice dal první koš zápasu zásluhou své nejlepší střelkyně Hany Kramperové, ale Darina Johnová odpověděla trojkou a v dalším průběhu už vedly pouze Jihočešky. Ve čtvrté čtvrtině si domácí tým vypracoval náskok až o 29 bodů, který Pardubice v závěru alespoň zkorigovaly.

Strakonice dál vedou tabulku skupiny A2 o tři body před Karlovými Vary, které zdolaly třetí Valosun Brno 57:47. Do poslední čtvrtiny vstupovaly domácí hráčky s náskokem pouhých čtyř bodů, ale závěr zápasu měly plně pod kontrolou.

Na Valosun se bodově dotáhl Hradec Králové, který zdolal VŠ Praha 79:63. Celkem 24 body se na vítězství podílela Michala Hartigová, jež tím vyrovnala svůj nejlepší střelecký výkon v sezoně.