Nymburk se s Jadranskou ligou rozloučil porážkou v Podgorici

PODGORICA

Basketbalisté Nymburka zakončili své premiérové působení v Jadranské lize porážkou 91:102 na půdě Budučnosti Podgorica. Černohorský tým si díky dnešní výhře zajistil účast ve Final Four, kam doprovodí Partizan Bělehrad, Krku Novo Mesto a Olimpiji Lublaň. Nymburk s bilancí 12 výher a 14 porážek skončí na osmém až desátém místě.

Český šampion odjížděl do Podgorice se sérií čtyř venkovních porážek a vědomím, že v prvním duelu podlehl Budučnosti doma o 13 bodů. Přesto byl v úvodu zápasu domácím vyrovnaným soupeřem. Ještě v 9. minutě vedl 20:17, jenže pak Budučnost předvedla sérii 14:2 a získala mírný náskok.

Ten postupně zvyšovala až na 17 bodů. Nymburk sice několikrát snížil, ale domácí už vedení nepustili. Zasloužili se o to zejména křídelní hráč Simonovič a nejlepší střelec Budučnosti v sezoně Dragičevič, kteří dohromady zaznamenali 45 bodů.

Na straně Nymburka se dařilo nejvíce nedávné posile Christmasovi, jenž se během 28 minut na palubovce blýskl 28 body. O jediný bod zaostal za nejlepším nymburským výkonem v sezoně, který předvedl nyní zraněný Pumprla. Další Američan Simmons přidal 14 bodů.

Trenér Ronen Ginzburg se však snažil zápasové zatížení rozprostřít mezi všechny své hráče, jelikož Nymburk čeká už ve čtvrtek první zápas závěrečného turnaje Českého poháru.

Jadranská liga basketbalistů - 26. kolo:
Budučnost Podgorica - ČEZ Nymburk 102:91 (28:22, 49:38, 73:60)
Nejvíce bodů: Simonovič 23, Dragičevič 22, Dubljevič 18, Mihajlovič 11 - Christmas 28, Simmons 14, Slezák a Štimac po 9. Rozhodčí: Maričič (Srb.), Hordov, Radojkovič (oba Chor.). Fauly: 27:27. Trestné hody: 33/19 - 27/22. Trojky: 11:7. Diváci: 3000.
Cedevita Záhřeb - Igokea Aleksandrovac 79:72, Partizan Bělehrad - Cibona Záhřeb 89:74 (za Partizan Veselý 21 bodů).