Basketbalisté Miami zdolali Denver, James těsně předčil Wadea

NEW YORK

Basketbalisté Miami porazili v sobotním utkání NBA Denver 103:98 a ze střeleckého souboje jejich hvězd vyšel vítězně LeBron James. Ten zaznamenal 33 bodů a o jediný bod předčil Dwyanea Wadea. Činil se i jejich spoluhráč Chris Bosh, jenž k 18 bodům přidal 11 doskočených míčů.

Hvězda Miami LeBron James

Heat si tak upevnili vedení v tabulce Jihovýchodní divize, radost z výhry jim však zkalilo zranění rozehrávače Maria Chalmerse. Člen základní pětky si v závěru úvodní čtvrtiny pohmoždil pravé koleno.

Nejlepším týmem ligy je nadále San Antonio, které si v zápase s Charlotte (109:98) připsalo šestapadesátou výhru v ročníku. Nejpřesnější mušku měl náhradník Steve Novak, který za osmnáct minut na hřišti nastřílel 19 bodů, z toho pět trojek.

Po sérii devíti nezdarů ve vzájemných zápasech porazili Los Angeles Clippers tým Clevelandu 100:92. Ve vítězném mužstvu zářil především Blake Griffin, autor 30 bodů, osmi doskoků a osmi asistencí.

NBA:
LA Clippers - Cleveland 100:92, Memphis - Indiana 99:78, Miami - Denver 103:98, New Orleans - Boston 85:89, Portland - Philadelphia 110:101, San Antonio - Charlotte 109:98.