Nymburk v Děčíně prohrával o 19 bodů, ale zvítězil 70:68

Basketbalisté Nymburka vyhráli i svůj druhý zápas po návratu do ligové soutěže. Ve středeční dohrávce prvního kola nadstavbové skupiny A1 zvítězili obhájci titulu v Děčíně 70:68 a slavili další těsnou výhru. Na úvod ligových bojů Středočeši porazili v prodloužení Prostějov, o víkendu ve finále Českého poháru udolali o jediný bod a rovněž až v nastavení Nový Jičín.

Basketbalista Nymburka Pavel Pumprla smečuje

Stejně jako v rozhodujícím pohárovém duelu Nymburk i v Děčíně dlouho prohrával, v jednu chvíli v úvodu druhého poločasu dokonce až o 19 bodů. Přesto to Severočechům na zisk cenného skalpu nestačilo. Třetí čtvrtinu Nymburk zakončil 13 body v řadě a do poslední části se šlo za stavu 50:50.

Zápas dospěl do dramatické koncovky, ve které hrál prim Radek Nečas. Dvěma koši vždy zlomil nerozhodný stav a dalším dvoubodovým zásahem uzavřel střelecký účet Nymburka a získal pro hosty náskok, který se v poslední sekundě pokusil neúspěšnou trojkou smazat Levell Sanders. Střelba z dálky byla přitom hlavní zbraní domácích, protože dali devět trojek proti jediné hostů.

Nečas byl s 18 body nejlepším střelcem vítězů, domácí táhl s 24 body především Wiliam Hatcher. Pavel Houška si proti šampionům připsal double double za 14 bodů a 13 doskoků.

Skupina A2 - 5. kolo
Opava - Svitavy 82:64 (41:27), Plzeň - Kolín 83:96 (38:52), USK Praha - Brno 77:64 (41:37)