Basketbalisté Děčína zdolali v derby Ústí nad Labem o bod

Basketbalisté Děčína porazili nejtěsnějším rozdílem v severočeském derby Ústí nad Labem. Díky výhře 88:87 si připsali teprve druhé vítězství v tomto ligovém ročníku. Ústí, které hrálo poprvé od konce září, promarnilo v poslední čtvrtině třináctibodový náskok.

Basketbalisté Děčína. Ilustrační foto.

Domácím, kteří v pátek při ligovém restartu po koronavirové pauze podlehli Pardubicím, zařídil vítězství Ondřej Šiška. V závěrečných dvou minutách za stavu 81:87 proměnil dvě trojky a jeden trestný hod. Celkem nasbíral 32 bodů.

Hostům se v prvním poločase zranil pivot Gligorie Rakočevič. Navíc se nedařilo dřívější děčínské opoře Lambu Autreymu, který v létě přestoupil do týmu regionálního rivala. Za 35 minuty na hřišti dal sedm bodů.

Obrat v poslední čtvrtině předvedl také Kolín, který zdolal Hradec Králové 95:93. Rozhodl koš Davida Machače 36 sekund před koncem. Střelecky táhli vítěze především Adam Číž (28 bodů), Filip Novotný (24) a Lee Skinner (20), který měl navíc 10 doskoků.

Druhé místo v tabulce za Nymburkem si upevnila Opava, která zvítězila nad Pardubicemi 85:69 a připsala si šestou výhru ze sedmi utkání. Nejlepší ligový střelec Jakub Šiřina si připsal double double za 18 bodů a 12 asistencí. O bod víc dal jeho spoluhráč Jan Švandrlík.

V duelu nejhorších týmů soutěže podlehlo Olomoucko doma Svitavám 86:96 a dál má na kontě pouze jednu výhru. Hanákům nepomohlo ani 29 bodů Lukáše Palyzy.