Volejbalisté Českých Budějovic zdolali Zlín a udrželi první místo

Volejbalisté Českých Budějovic udrželi vedoucí pozici v extraligové tabulce. Den po první prohře v sezoně, kterou si přivezli z Liberce, doma Jihočeši porazili Zlín hladce 3:0. Liberec v severočeském souboji o druhé místo zdolal Ústí nad Labem 3:1.

Volejbalisté Českých Budějovic na archivním snímku

Dukla zaváhala pouze v koncovce druhé sady, čtvrtý set pak zachránila, i když hosté odvrátili čtyři mečboly a snížili ztrátu až na nejtěsnější rozdíl. S 20 body zápasu kraloval zkušený Jan Štokr, patnáctkrát Liberec ukončil výměnu blokem.

Patnáct bodových bloků si připsal taktéž Jihostroj, z toho osmkrát zastavil zlínský útok domácí kapitán Radek Mach. Favorit neměl s výhrou potíže, zápas trval jen 77 minut.