Běloruské basketbalistky podle očekávání přehrály Velkou Británii

18. června 2011 17:19 - BYDHOŠŤ

Běloruské basketbalistky na úvod mistrovství Evropy v Polsku nedopustily překvapení a zvítězily nad Velkou Británií 55:40. Vedou tak skupinu B spolu s Českou republikou, která porazila Izrael 72:56. Nejvyšší výhru prvního hracího dne si připsaly obhájkyně titulu Francouzky, které deklasovaly Chorvatsko 86:40.

Britky potvrdily pověst, že jsou především velmi dobře bránícím týmem, a držely ofenzivu Bělorusek na uzdě. Doplatily však na malou produktivitu v útoku. Celkem proměnily jen každou čtvrtou střelu a netrefily dokonce ani jednu trojku.

Také Bělorusky se při střelbě trápily a měly úspěšnost jen 32 procent, přesto šly na poločasovou přestávku s náskokem 11 bodů, který si ve zbývajících dvou čtvrtinách pohlídaly. A to i přesto, že trenér Anatolij Bujalskij dal prostor celé lavičce a žádná z hráček neodehrála více než 27 minut. Nejlepšími střelkyněmi Bělorusek byly s deseti body Snycinová a Veramejenková.

Chorvatky proti Francii dokázaly jen v první čtvrtině navázat na poslední přípravné utkání, ve kterém zdolaly českou reprezentaci 86:80. Pak však úřadující šampionky hru zcela ovládly a nedovolily soupeři ani v jedné ze zbývajících čtvrtin překonat desetibodovou hranici. V poslední části dokonce Chorvatky zaznamenaly jen pět bodů.

Ve skupině C se favorizované Španělky protrápily k výhře 79:69 nad Německem, které si účast na šampionátu zajistilo až ve středu v dodatečné kvalifikaci. Němky v souboji s obhájkyněmi bronzu ještě pět minut před koncem prohrávaly jen o pět bodů.

K výhře Španělska výraznou měrou přispěla nová posila USK Praha Anna Montaňanaová, který si připsala 13 bodů a čtyři doskoky.

Pro změnu bývalá hráčka USK Evanthia Maltsiová pomohla 17 body a 12 doskoky k výhře Řecka 67:57 nad Lotyšskem.

Překvapení bylo na spadnutí ve skupině A, ze které vzejdou případní osmifináloví soupeři pro českou reprezentaci. Úřadující vicemistryně Evropy Rusky porazily Slovensko jen těsně 68:66, když Slovenka Vyňuchalová sedm sekund před koncem neproměnila pokus o vítěznou trefu a Rusky z trestného hodu potvrdily výhru.

V druhém utkání skupiny A Litva porazila Turecko 64:58.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: