Karlovarsko - Trentino 1:3Volejbalisté Karlovarska prohráli v Lize mistrů i druhý zápas

Volejbalisté Karlovarska znovu získali v Lize mistrů alespoň set. Na úvod dnes vylekali hvězdné Trentino, ale s italským velkoklubem prohráli 1:3 po setech 25:19, 18:25, 18:25 a 20:25. Ve čtvrtek uzavřou první turnaj skupiny E v Itálii duelem týmů bez výhry proti Novosibirsku.

Volejbalisté Karlovarska v akci - ilustrační foto

V úterý podlehl český výběr německému Friedrichshafenu 1:3. Těšit se mohl alespoň ze zisku premiérového setu v historii klubu v elitní evropské soutěži.

"Musíme si věřit, že se dají porazit," řekl kouč Jiří Novák v České televizi před utkáním s trojnásobným vítězem soutěže Trentinem. A jeho svěřenci v prvním setu za pomoci razantního servisu a téměř bezchybné hry favorita zaskočili.

Od začátku vedli a vypracovali si osmibodový náskok 16:8. Na smeči dostal šanci zkušený Wiese a v útoku dotáhl Karlovarsko za ziskem prvního setu.

Od druhé sady ale začal český tým proti favoritovi, kterému kvůli koronaviru chybějí nahrávači, přece jen ztrácet. Méně tlačil servisem a domácí razantněji útočili. Přestalo se dařit i v útoku a nadšení postupně opadalo. "Palice nahoru," burcoval Novák. Ve druhém a třetím setu soupeř vždy rychle odskočil a náskok si pohlídal.

Západočeši se v Trentu, kde v minulosti zářil univerzál Jan Štokr, musejí také obejít bez jedné opory, prvního nahrávače. Kapitána Lukáše Ticháčka vyřadilo svalové zranění. Proti Trentu rozděloval míče převážně Nizozemec Keemink.

Ve čtvrtém setu sice Karlovarsko znovu od začátku ztrácelo, ale dokázalo i díky dobré obraně zkušeného libera Pfeffera dotáhnout na 16:16. Vzápětí ale volejbalisté českého klubu ztratili čtyři body v řadě, což rozhodlo.

Druhý turnaj se uskuteční 9. až 11. února ve Friedrichshafenu. Z pěti skupin postoupí vítězové do čtvrtfinále a doplní je tři nejlepší týmy z druhých míst.