Ruské volejbalistky ve čtvrtfinále ME nečekaně podlehly Turecku

28. září 2011 19:23 - BĚLEHRAD/MONZA

Ruské volejbalistky podruhé za sebou nezískají na mistrovství Evropy medaili. Úřadující mistryně světa dnes ve čtvrtfinále v Monze nenaplnily roli favoritek a nečekaně prohrály 0:3 s Tureckem.

Poslední ruské zlato z ME je staré deset let, pak už na evropských šampionátech přišly pouze dva bronzy. Mezitím se přitom Rusky dvakrát staly mistryněmi světa a v roce 2004 postoupily do finále olympijského turnaje v Aténách.

Na letošním evropském šampionátu Rusko suverénně prošlo základní částí, v níž ztratilo jen dva sety. Po přímém postupu do čtvrtfinále však přišla studená sprcha. Turkyně však naznačily své kvality už na závěr základní skupiny, když zachránily postup vítězstvím 3:2 nad obhájkyněmi titulu z Itálie.

V Bělehradu se hrálo teprve osmifinále, v němž domácí Srbky snadno přešly přes Rumunsko. Ve 20:00 nastoupí české reprezentantky proti Francii.

ME ve volejbalu žen v Itálii a Srbsku:
Osmifinále (Bělehrad):
Srbsko - Rumunsko 3:0 (19, 15, 20),
20:00 ČR - Francie.
Čtvrtfinále (Monza):
Turecko - Rusko 3:0 (25, 21, 19),
20:30 Itálie - Nizozemsko.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.