Basketbalová hvězda Parker se na dobu výluky NBA stal hráčem Lyonu

5. října 2011 11:09 - LYON

Hvězda NBA a nedávného mistrovství Evropy Tony Parker bude hrát během výluky v zámořské soutěži za Asvel Villeurbanne z Lyonu. Francouzský klub na svém webu oznámil, že se s devětadvacetiletým rozehrávačem dohodl na spolupráci do doby, než se za oceánem podaří vyřešit patovou situaci ohledně podmínek nové kolektivní smlouvy.

 

Petr David Josek, ČTK/AP

Parker je trojnásobný šampión NBA se San Antoniem, při posledním titulu v roce 2007 byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem finále. Na nedávném mistrovství Evropy v Litvě dovedl Francii až do finále, což pro mužstvo znamenalo přímý postup na olympijské hry v Londýně, a byl nejlepším střelcem turnaje s průměrem 22,1 bodu na zápas.

Ve čtvrtek bude mít Parker v Paříži tiskovou konferenci, poprvé by měl nastoupit 14. října proti týmu Paris-Levallois. Do francouzské ligy se vrátí po deseti letech, před odchodem do NBA hrál v letech 1999 až 2001 za pařížský Basket Racing.

V domácích soutěžích se představí i další francouzští reprezentanti z NBA - Nicolas Batum z Portlandu bude hrát za euroligový SLUC Nancy, Boris Diaw z Charlotte za Bordeaux v druhé lize. V Itálii zase už dříve oznámil Virtus Boloňa, že se dohodl na angažmá americké hvězdy Kobeho Bryanta z Los Angeles Lakers.

Smír v nedohlednu

Smír v NBA zatím na spadnutí není. Po dalším neúspěšném jednání vedení ligy v úterý zrušilo zbývající přípravné zápasy a rozhodlo, že pokud se hráči a majitelé klubů nedohodnou na nové kolektivní smlouvě do pondělí 10. října, basketbalová liga přijde minimálně o první dva týdny nové sezony. NBA má začít 1. listopadu.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.