Děčín i po 4. kole vede bez porážky basketbalovou ligu

CHOMUTOV

Děčín vede i po čtvrtém kole bez porážky Národní basketbalovou ligu. Svěřenci reprezentačního trenéra Pavla Budínského udrželi stoprocentní úspěšnost i v dnešním severočeském derby a na palubovce nováčka z Chomutova vyhráli 89:73.

Děčín potvrdil roli favorita a stejně jako v úterý při šokující výhře nad mistrovským Nymburkem prakticky rozhodl zápas v druhé čtvrtině. Vyhrál ji totiž v poměru 26:10 a do druhého poločasu šel s náskokem už 22 bodů.

K hlavním strůjcům děčínského vítězství patřil opět reprezentační pivot Pavel Houška, autor 28 bodů. V domácím dresu nastřílel Pavel Staněk 21 bodů.

Stoprocentní bilanci v lize má ještě Prostějov, který má vedle tří vítězství k dobru odložené utkání s Kolínem.

Basketbalová Mattoni liga mužů - 4. kolo:
Chomutov - Děčín 73:89 (20:26, 30:52, 52:66)
Nejvíce bodů: Staněk 21, Krakovič 13, Wright a Lowery po 12 - P. Houška 28, Pomikálek 17, Sanders 12. Rozhodčí: V. Lukeš, Karásek, Milata. Fauly: 18:25. Trestné hody: 17/13 - 12/12. Trojky: 4:5.