Nymburští basketbalisté prohráli na úvod VTB ligy v Petrohradu

PETROHRAD

Nymburští basketbalisté vstoupili do VTB ligy prohrou. V Petrohradu dnes osminásobní čeští mistři podlehli místnímu Spartaku 62:79. Nejlepším střelcem hostů byl autor 18 bodů Lamayn Wilson.

Nymburský Pavel Pumprla (vlevo) bojuje s Lukou Garrim z Caserty. Ilustrační foto.

Nymburku vyšel první poločas, v němž držel s domácím mužstvem krok a prohrál ho jen nejtěsnějším rozdílem. Definitivně ztratili svěřenci trenéra Ronena Ginzburga vyhlídky na úspěch až v závěrečné čtvrtině, v níž jim protivník nastřílel 28 bodů.

Wilson byl s 18 body nejlepším střelcem zápasu, navíc si připsal i sedm doskoků. V petrohradském celku dal 15 bodů Lukas Mavrokefalidis.

Ve čtvrtek se Nymburk představí v Moskvě proti CSKA, příští neděli ho čeká první domácí zápas proti ukrajinskému Azovmaši Mariupol. Následně se Středočeši vydají do Krasnodaru, Vilniusu a Krasnojarsku, celkem je ve skupině B čeká 16 zápasů.