Za trvající výluku může chamtivost hráčských agentů, říká šéf NBA

13. listopadu 2011 11:10 - NEW YORK

Podle komisionáře basketbalové NBA Davida Sterna může za neúspěšné jednání o ukončení výluky zámořské soutěže chamtivost hráčských agentů. Funkcionář je přesvědčen, že svým klientům dávají záměrně nepravdivé informace o nové kolektivní smlouvě.

 

Eduardo Munoz , Reuters

Vedení ligy basketbalistům ve čtvrtek předložilo upravený návrh na zkrácenou sezonu, která by začala 15. prosince a každý tým by odehrál 72 zápasů. Hráči však novou verzi kolektivní smlouvy odmítli s tím, že se vyjádří během několika dnů.

Rozhodnutí by mělo padnout v pondělí, několik hráčů už se však nechalo slyšet, že s novou smlouvou nesouhlasí. Podle Sterna to ale není proto, že by navrhovaný kontrakt byl nevýhodný, ale pouze proto, že si to přejí agenti. Ti údajně hráče nepravdivě informují, protože mají strach, že přijdou o peníze.

"Lžou, jsou chamtiví, sledují vlastní zájmy a snaží se jednání sabotovat," citovala Sterna agentura AP. "Rozjeli organizovanou kampaň na Twitteru a pomocí řady rozhovorů se snaží zastínit ekonomickou pravdu nové smlouvy," řekl.

"Nikdo nemluví o navýšení kompenzací, nikdo nemluví o dalších výdajích. Myslím, že hráči nedostávají pravdivé informace. Agenti se spolčili, aby nepřišli o některé možnosti jak vydělat," uvedl Stern. "Tvrdí, že už nebudou vyjednávat. Pokud už to došlo opravdu tak daleko, tak je na čase, aby se hráči podívali, co jim ve smlouvě skutečně nabízíme. Ne, aby si to přečetli na internetu, nebo Twitteru, ale aby to viděli černé na bílém," prohlásil.

Výluka v NBA trvá od konce června. Zámořská liga měla začít i s českým nováčkem Janem Veselým, kterého draftoval Washington, 1. listopadu. Ve sporu jde především o rozdělení příjmů ligy v celkové výši 4,3 miliardy dolarů.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.