Basketbalista Nowitzki uvažuje o možnosti hrát v Evropě

20. listopadu 2011 13:47 - DALLAS

Nejužitečnější hráč letošního play off NBA Dirk Nowitzki z Dallasu se při pokračující výluce elitní zámořské basketbalové soutěže připravuje na sezonu, kterou by podle svého vyjádření mohl nakonec strávit v některém evropském klubu. Nowitzki se vrátil do rodného Německa k osobnímu trenérovi Holgeru Geschwindnerovi a pro ESPN.com uvedl, že je otázkou několika týdnů, než se dostane do formy a bude moci nastoupit k soutěžnímu zápasu.

 

ČTK/AP

"Po tak vydařené sezoně jsem si delší čas užíval cestování a jiných sportů. Teď se však těším na další sezonu a jsem plně odhodlán začít trénovat. Bude mi trvat několik týdnů, než se dostanu do optimální formy, ale pak budu stoprocentně připraven. Nedokážu si představit, že bych letos neodehrál žádné soutěžní zápasy," uvedl třiatřicetiletý basketbalista.

Začátek nového ročníku NBA je stále v nedohlednu, a to vede ligové hvězdy k hledání náhradního řešení. Několik hráčů se vyjádřilo, že by si dokázali představit možnost odehrát sezonu v Evropě, pokud bude výluka nejslavnější basketbalové soutěže pokračovat.

Podobný názor má i německá opora Mavericks. "Stále si nedokážu představit, že bychom přišli o celou sezonu. Pokud by však k tomu opravdu došlo, budu muset učinit rozhodnutí, k jakému týmu v Evropě se připojím," řekl Nowitzki.

Podle médii je nejžhavějším adeptem na angažování německého obra Real Madrid. "Je to mužstvo se skvělou tradicí, ale já opravdu nevím, jestli je pravda, že by o mě měli zájem," řekl nejužitečnější hráč NBA z roku 2007.

Nowitzkého chtějí i některé německé celky, které by tak rády zpopularizovaly basketbal ve své zemi. "I tato možnost tu je, že bych zamířil do nějakého mužstva z domácí ligy. Ale opravdu momentálně stále věřím, že se nakonec NBA hrát bude a já nastoupím do sezony v dresu Dallasu," uvedl Nowitzki.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.