Baseballista Pujols podepsal s Angels druhou nejlukrativnější smlouvu v MLB

9. prosince 2011 11:46 - NEW YORK

Hvězdný baseballista Albert Pujols odešel šest týdnů po triumfu ve Světové sérii ze St. Louis a podepsal smlouvu s Los Angeles Angels. Jeho desetiletý kontrakt na 254 miliónů dolarů je druhý nejvyšší v historii MLB.

 

David Zalubowski, ČTK/AP

Jednatřicetiletý Pujols patří v elitní baseballové lize k největším osobnostem poslední dekády. Rodák z Dominikánské republiky dosáhl v dresu St. Louis prakticky všeho, co se dalo - třikrát byl vyhlášen nejlepším hráčem Národní ligy, devětkrát si zahrál Utkání hvězd, byl nováčkem roku a získal několik ocenění pro nejlepšího hráče na své pozici.

"Chtěl bych všechny ujistit, že jsme udělali vše pro to, aby Albert hrál za Cardinals do konce kariéry. Jejich nabídka (Angels) byla ale prostě o hodně vyšší," uvedl předseda klubu ze St. Louis Bill DeWitt.

Lepší kontrakt než Pujols má v MLB pouze Alex Rodriguez, jenž v roce 2008 podepsal s New York Yankees desetiletou smlouvu na 275 miliónů dolarů.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.