Volejbal hledá trenéry reprezentací, hlásí se i zahraniční adepti

12. ledna 2012 13:12 - PRAHA

Volejbalový svaz hledá trenéry reprezentací mužů i žen. Současným lodivodům národních týmů Janu Svobodovi u mužů a Jiřímu Šillerovi u žen vypršely na konci roku smlouvy a na jejich posty svaz vypsal výběrové řízení.

 

Jan Handrejch, Právo

"Kolik kandidátů se přihlásí, nevím, to nedokážu předjímat, ale ze zahraničí budou. Už se přihlásili tři," řekl ČTK předseda volejbalového svazu Zdeněk Haník.

Zájemci o české volejbalové reprezentace mají podat do 25. ledna žádosti, v kterých musí mimo jiné doložit odpovídající trenérskou kvalifikaci, minimálně pětiletou praxi v nejvyšších soutěžích, nebo u reprezentací a nastínit koncepci týmu. Šestičlenná výběrová komise z nich vybere trenéry v týdnu od 30. ledna do 3. února.

Svoboda vedl reprezentaci od září 2009 a Šiller od prosince téhož roku. "Skončila mi smlouva, takže bylo logicky vypsáno výběrové řízení," řekl Svoboda ČTK a neprozradil, zda se bude o místo dál ucházet. "To nechci zveřejňovat," řekl kouč Jihostroje České Budějovice, s kterým vede extraligu a bojuje v Lize mistrů.

Muži pod vedením Svobody zazářili v roce 2010 na mistrovství světa v Itálii, kde potrápili pozdější vítěze Brazilce a porazili mimo jiné Bulhary a Američany. Desáté místo bylo nejlepším výsledkem od rozdělení Československa. Loni ale volejbalisté skončili už v osmifinále mistrovství Evropy v Karlových Varech.

Úspěchem žen bylo loni mistrovství Evropy, kde osmým místem dosáhly nejlepšího výsledku za 14 let. Oba týmy neuspěly v kvalifikaci o olympiádu v Londýně.

Očekává se, že větší zájem bude o trenéra mužské reprezentace. Na serveru via-volley.cz vyjádřili svůj zájem se přihlásit do konkurzu, ještě před jeho vyhlášením, například Josef Smolka, bývalý kouč francouzského Toulouse, který v současnosti působí v klubu VK Benátky, nebo bývalý trenér Budějovic Petr Brom.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.