Rubriky:

Míčové sporty

Mistrovství světa házenkářů bude po protestech nakonec bez diváků

12. ledna 2021 06:32 - Káhira

Po protestech některých týmů se nadcházející mistrovství světa házenkářů v Egyptě uskuteční bez diváků. Hráči se obávali nákazy koronavirem. Pořadatelé jejich naléhání vyslyšeli a fanoušky do hal nevpustí. Oznámili to po jednání mezi zástupci mezinárodní federace IHF a egyptské vlády.

 

Pavel Lebeda, chf.cz

Na turnaji se představí i český tým, jehož závěrečnou přípravu zkomplikovala nákaza řady hráčů a obou trenérů Jana Filipa a Daniela Kubeše.

Kapitáni evropských reprezentací v minulém týdnu vyzvali dopisem egyptského šéfa IHF Hassana Mustafu, aby se zasadil o zákaz diváků na zápasech. Organizátoři původně počítali s tím, že budou haly naplněny maximálně z 30 procent. Později kapacitu snížili na 20 procent. Nakonec zůstanou tribuny prázdné.

Házenkáři odletí na MS až ve středu, tým doplnili další hráči

Šampionát začne 13. ledna. Český tým do turnaje vstoupí 14. ledna utkáním proti Švédsku, o dva dny později změří síly s domácím Egyptem a základní skupinu uzavře 18. ledna proti Chile.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.