Živě

Házenkářská hvězda Korešová bude po mateřské hrát za Most

11. března 2021 12:28 - Most
(Aktualizováno: 11. března 2021 13:11)

Pětinásobná nejlepší česká házenkářka roku Iveta Korešová po mateřské pauze už nebude nastupovat za Thüringer HC, ale posílí Most. Německý klub o odchodu jednatřicetileté kapitánky informoval na svých internetových stránkách.

 

Robert Grim/chf.cz

"Moje cíle jsou pořád velké, rozhodně se ještě necítím na to, že bych měla končit kariéru. Naopak, chci hrát házenou na určité úrovni a zahrát si evropské poháry nebo Ligu mistrů. Také proto pro mě byl Most první volba, protože tyto ambice má, a já věřím, že se vrátím v takové formě, aby se nám to společně podařilo," uvedla pro web českých mistryň.

Korešová, dříve Luzumová, za Thüringer HC nastupovala od roku 2013 a získala s ním čtyři tituly. Se 1345 góly v 231 soutěžních zápasech je nejlepší střelkyní v historii klubu. S 382 góly v ročníku 2017/18 je také bundesligovou rekordmankou v počtu branek v jedné sezoně. V letech 2018 a 2019 byla vyhlášena nejlepší hráčkou německé ligy. Kariéru kvůli mateřským povinnostem přerušila před rokem.

Házenkáři vstoupili do kvalifikace ME těsnou prohrou v Rusku

Domů se Korešová vrací po více než devíti letech. Písecká odchovankyně hrála interligu naposledy v sezoně 2011/12 za svůj mateřský klub. Pak odešla do francouzského Mios Biganos a rok nato zamířila do Thüringer HC. Nyní se rozhodla s rodinou vrátit.

"Upřímně řečeno to to pro mě bylo těžké rozhodování, Německo se pro mne stalo druhým domovem. Přece jen už jsme se ale s manželem vrátili a zabydleli zpátky v Písku, takže po čase stráveném v zahraničí jsem se i kvůli rodině rozhodla pokračovat v další kariéře v Česku," vysvětlila.

V Německu se loučili s dlouholetou oporou těžce. "Pro mě je Iveta asi nejlepší hráčkou, která kdy za Thüringer nastupovala. Jsem pyšný, že jsem ji tady mohl vést," řekl trenér Herbert Müller, kterého mrzelo, že odchod české hvězdy upozadila mateřská pauza a také pandemie koronaviru. "Zasloužila by si velkou rozlučku," přidal.

Zachová vystřídá Jeřábkovou v týmu Thüringer HC

Reprezentantka Dominika Zachová opustí letos po sedmi letech Most a bude hrát německou bundesligu za Thüringer HC. V budoucím působišti podepsala čtyřiadvacetiletá křídelní hráčka dvouletou smlouvu.

Zachová vystřídá v klubu se sídlem v Erfurtu reprezentační a bývalou mosteckou spoluhráčku Markétu Jeřábkovou, jež po sezoně odejde do norského Kristiansandu. Oporou sedminásobných německých mistryň byla od roku 2013 reprezentační kapitánka Iveta Korešová, která loni kvůli mateřským povinnostem přerušila kariéru.

Házenkářka Jeřábková bude hrát od nové sezony za Kristiansand

"Zájem z jejich strany už byl delší čas, ale dohodli jsme se až teď, protože já měla v Mostě stále platnou smlouvu. S Thüringerem se známe dlouho, pravidelně mají v Mostě letní soustředění a hrajeme spolu přípravné zápasy, také proto si mě zřejmě vyhlédli a trenér měl šanci mě sledovat. Neodcházím nikam do neznáma, vím, jak je Thüringer kvalitní klub a že má jen ty nejvyšší ambice," řekla na webu mosteckého klubu elitní střelkyně Zachová.

Plzeňská rodačka a odchovankyně hrála za Most od roku 2014. V dlouhodobě nejlepším českém týmu získala pět mistrovských titulů a zahrála si i Ligu mistryň. S reprezentací se představila na MS 2017 a ME 2018 a 2020.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.