Házenkářky Mostu a Slavie si popáté za sebou zahrají o český titul

O český titul si popáté za sebou zahrají házenkářky Mostu a Slavie. Mostecké šampionky, jež budou útočit na osmé prvenství za sebou, porazily v obou semifinálových zápasech Porubu. Pražanky postoupily do finále těsně navzdory porážce v odvetě v Olomouci.

Ilustrační foto.

Mostečanky navázaly na výhru z Poruby 23:21 dnešním vítězstvím 26:18, které se ale nerodilo lehce. Hostující hráčky favorita v úvodu zaskočily, po deseti minutách vedly 5:1, pak 7:3 a nakonec ještě 9:7. Domácí "Černí Andělé" ale v posledních osmi minutách první půle otočili na 13:10 a ostravskému celku už nedali šanci na zvrat.

„Myslím, že nakonec rozhodlo to, že máme širší střídačku a utkání jsme zvládli i kondičně. Vrátili jsme se k tomu, co praktikujeme standardně, tedy rychlá střídání většího počtu hráček, a myslím, že to bylo dobré rozhodnutí. To, že nám úvod nevyšel, nás nezaskočilo, šlo především o to, že jsme si dokázali vytvářet šance, jen jsme neproměňovali. To jsme říkali i hráčkám, že je potřeba se zaměřit na koncovku, a to se nám nakonec povedlo," uvedl mostecký trenér Jiří Tancoš, jenž se svými svěřenkyněmi ovládl i dlouhodobou část interligy.

Dvougólový náskok z domácího duelu si do Olomouce přivezla Slavia, jež nakonec slavila postup nejtěsnějším možným rozdílem. Po úvodní výhře 24:22 Pražanky na Hané prohrály 25:27 a do finále se dostaly díky většímu počtu vstřelených branek na hřišti soupeře.

Mostečanky vládnou české házené nepřetržitě od sezony 2012/13, kdy získaly svůj první titul. Pokud popáté za sebou a celkově pošesté porazí Slavii ve finále, odpoutají se osmým prvenstvím právě od Pražanek na prvním místě historické tabulky nejvyšší české soutěže.

Ve skupině o udržení prohrál Hodonín i potřetí a po porážce 25:35 v Písku má jistotu posledního místa.

Semifinále českého play off házenkářské interligy žen - odvety:
Olomouc - Slavia Praha 27:25 (12:13)
Nejvíce branek: Kašpárková 6, Fryčáková a Kubáčková po 4 - Jačková 7, Svobodová a Galušková po 6. První zápas 22:24, postoupila Slavia.
Most - Poruba 26:18 (13:10)
Nejvíce branek: Poláková 4, Stříšková 4/2, Borovská a Cholevová po 3 - Polášková 5/2, Desortová 4/1, Baumbachová 3. První zápas 23:21, postoupil Most.
3. kolo českého play out:
Písek - Hodonín 35:25 (18:11)
Nejvíce branek: Boorová 7, Kubišová 6, Svobodová 4, Pokorná 4/1 - Vavroušková 7, Kalinová 6/2, Cyganová a Višňovská po 3.
Plzeň - Zlín 23:31 (8:13)
Nejvíce branek: Patrnčiaková 5/1, Franzová 5/2, Vlachová 3/1 – Štipčáková 6, Kolářová 5/1, Herbočková 4, Minárčiková 4/2.
Dukla Praha - Lovosice 30:27 (15:12)
Nejvíce bodů: Klíma 7, Šůstek 6/2, Ježek 4 - Kupa 6, Motl 5/1, Strazdinš 4.
O 5. místo - odveta:
Kopřivnice - Zubří 31:33 (12:14)
Nejvíce branek: Fulnek 7, Brito Benítez 6, Střelec 5 – Mořkovský 7/3, Přikryl 5. První zápas 26:31, Zubří skončilo páté.
O 7. místo - odveta:
Frýdek-Místek - Jičín 31:34 (13:13)
Nejvíce branek: Petrovský 11/5, Choleva 5, Chudoba a Gřešek po 4 - Šulc 6, Dolejší a Drbohlav po 5. První zápas 30:31, Jičín skončil sedmý.