Česko - Bělorusko 3:1Volejbalisté porazili v Evropské lize budoucí soupeře na ME

Matosinhos

Čeští volejbalisté zvítězili v Evropské lize podruhé za sebou. Po páteční výhře nad Portugalci zdolali v sobotu Bělorusy. Své budoucí soupeře v ostravské základní skupině na zářijovém mistrovství Evropy porazili 3:1 po setech 25:20, 25:22, 23:25 a 25:17.

Volejbalisté celý zápas tlačili Bělorusy ostrým servisem a bojovným výkonem získali první set, který ukončil esem Jan Galabov, o pět bodů. Sice mockrát nezastavili soupeře bloky, ale dobře bránili v poli. Několikrát se blýskl libero Milan Moník a dal šanci týmu bodovat.

I ve druhém setu si Češi udržovali většinou mírný náskok, který měli dlouho také ve třetí sadě. Párkrát ale nevyužili šance odskočit do výraznějšího vedení, v závěru byli několikrát zablokováni a o sadu přišli. Ztráta je nerozhodila a ve čtvrtém dějství přehráli Bělorusy o osm bodů.

Dvacet bodů zaznamenal univerzál Michal Finger a šestnáct (včetně tří es) přidal Galabov. Hru při neúčasti Jakuba Janoucha řídil převážně Luboš Bartůněk a šanci dostal i Pavel Bartoš.

Češi se posunuli na druhé místo tabulky právě před Bělorusy. S Evropskou ligou se rozloučí v neděli proti Turkům, již jistým vítězům skupiny a postupujícím do Final Four.