Tragédie na Slovensku. Čtyřicetiletý hráč zemřel přímo na hřišti během zápasu

10. června 2021 12:48 - Svidník/Praha

Hokejbalový svět zasáhla smutná zpráva. Ve věku čtyřiceti let zemřel hráč extraligového HBK Lion Svidník Peter Gulík. Hokejbalista zemřel přímo na hřišti během přátelského zápasu. Pokusy jeho spoluhráčů o oživení byly marné.

 

Rasto Holecko St, Facebook

Podle slovenských médií čtyřicetiletému hráči selhalo srdce. Jeho spoluhráčům ani později přivolaným záchranářům se jej nepodařilo zachránit. „Podle toho, co jsme se dozvěděli, tak v průběhu zápasu spadl jako podťatý," uvedl šéf klubu Rastislav Holečko.

„Gulo u nás působil šest let, byl vzorem pro mladé, snažil se je usměrňovat," prohlásil zdrcený Holečko s tím, že Gulíkovo číslo 45 na dresu bude na jeho počest navždy vyřazeno. Zármutek nad ztrátou úspěšného hokejbalového hráče vyjádřila i na oficiálním profilu Slovenské hokejbalová unie.

https://www.facebook.com/Hokejbalsk/posts/176079067850313

Peter Gulík v minulé sezoně odehrál patnáct zápasů, ve kterých si připsal čtyři asistence. V té letošní stihl zkušený obránce odehrát tři utkání.

bp, Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.