Živě

Házenkářky Mostu čeká v Evropské lize rumunský soupeř Magura Cisnadie

20. července 2021 16:44 - Vídeň

Házenkářky Mostu se v prvním kvalifikačním kole Evropské ligy utkají v druhé polovině října s rumunským celkem Magura Cisnadie. Pokud se českým mistryním podaří postoupit, čeká je v druhém kole DVSC Schaeffler z Debrecínu. Rozhodl o tom dnešní los evropských pohárových soutěží ve Vídni, jenž se týkal celkem osmi českých klubů.

 

http://www.dhk-banikmost.cz/

V nižším Evropském poháru se v 1. kole utkají házenkářky Slavie Praha s celkem Ali-Best Espresso Mestrino z předměstí Padovy. Hráčky Písku čeká soupeř HRK Grude z Bosny a Hercegoviny, Hodonín se při své premiéře v evropských pohárech střetne s ukrajinským HC Galyčanka Lvov, který v minulé sezoně postoupil v soutěži do čtvrtfinále.

V mužském Evropském poháru se Kopřivnice utká s islandským Seifossem. Naopak jihoevropské kluby čekají Duklu Praha, která vyzve řecký A.E.S.H. Pylea, a Zubří, jehož soupeřem bude kyperský Apoel Nikósie.

Ve druhém kole se do soutěže zapojí Karviná, jež nastoupí proti tureckému Izmiru. V případě postupu českých týmů by se Zubří utkalo s bulharským klubem Osam Loveč, Kopřivnice se slovinským celkem Jeruzalem Ormož a Dukla s týmem Izvidač Ljubuški z Bosny a Hercegoviny.

Soupeře zatím nezná český mistr Plzeň, který do Evropského poháru vstoupí až ve 3. kole a jméno protivníka se dozví až při podzimním losu 25. října.

První kolo Evropského poháru má termíny 11./12. a 18./19. září. Druhé kolo se bude hrát 16./17. a 23./24. října, kdy také vstoupí Mostečanky do Evropské ligy.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.