Boermans, De Groot - Perušič, Schweiner 2:1 Perušič a Schweiner na evropskou medaili po boji s Nizozemci nedosáhli

14. srpna 2021 14:24 - Vídeň
(Aktualizováno: 14. srpna 2021 18:36)

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner si na evropském šampionátu ve Vídni o medaile nezahrají. Čtvrtfinálovou bitvu s Nizozemci Stefanem Boermansem a Yorickem de Grootem, jenž byl hvězdou dramatického zápasu, prohráli 16:21, 21:16 a 10:15. Děleným pátým místem čeští reprezentanti po olympijském turnaji poznamenaném covidem-19 a karanténou vyrovnali na ME své maximum. Mezi ženami triumfovaly Švýcarky Nina Betschartová a Tanja Hüberliová, které ve finále porazily nizozemský pár Stamová, Schoonová 2:0.

 

OBO 2021/Vlastimil Vacek, Právo

Perušič se Schweinerem vstupovali do vídeňského šampionátu jako nasazené dvojky. Tři zápasy na žhavém písku v rakouské metropoli vyhráli, ale dnes narazili na výborně hrající Nizozemce. Zejména jednadvacetiletý De Groot nenechal v poli spadnout jediný útok české dvojice a s Boermansem vrátili rodákům z Prahy letošní prohru ze Světového okruhu v Soči.

Perušič a Schweiner chtěli na ME vyšperkovat životní sezonu, v níž na světových turnajích posbírali kompletní sbírku medailí: v Dauhá v březnu jako první Češi získali zlato, v Cancúnu následně vybojovali bronz a v červnu doma v Ostravě stříbro. Olympijský turnaj v Tokiu jim pokazil Perušičův pozitivní test na koronavirus a ze skupiny po úvodní kontumaci dál neprošli. O to víc si chtěli ve Vídni spravit chuť.

Perušič se Schweinerem jsou ve čtvrtfinále ME, Hermannová se Štochlovou vypadly

Nizozemci však dnes byli zpočátku bezchybní, neměli problém s příjmem a v útoku nenechali vyniknout polaře Perušiče či Schweinerův blok, který takto bodoval v prvním setu jen jednou. Češi prohrávali brzy o čtyři body 7:11 a náskok už nestáhli.

Covidový let do Tokia: Nausch Sluková promluvila o Voráčkovi, Perušičova agentura chce kompenzace

Ve druhé sadě ale vykřesali naději na postup do semifinále, zvlášť když Boermans předvedl sérii tří chyb. De Groot však parťáka podržel a v závěru tie-breaku to byl on, kdo Nizozemcům zařídil nedělní boje o evropské medaile. Po triumfu před měsícem na čtyřhvězdičkovém turnaji v Gstaadu sahají po dalším pódiu.

"Páté místo na mistrovství Evropy ve Vídni! Teď máme hodně smíšené pocity, protože víme, že umíme zahrát líp, ale čtvrtfinálový zápas s Holanďany jsme si dnes vyhrát nezasloužili," napsali čeští beachvolejbalisté na instagramu.

Český beachvolejbal dál čeká na medailový úspěch mužů na ME, naposledy se o něj postarali mistři Evropy z roku 1996 Marek Pakosta a Michal Palinek. Ženské dvojice naopak patřily v posledních letech k nejlepším, zatím poslední medailí byl bronz Barbory Hermannové s Markétou Nausch Slukovou z roku 2018.

Ženám vládnou druhým rokem po sobě Švýcarky. Nina Betschartová a Tanja Hüberliová ve finále porazily nizozemský pár Katja Stamová, Raisa Schoonová hladce ve dvou setech a navázaly na loňský triumf krajanek Joany Heidrichové s Anouk Vergéovou-Dépréovou. Hüberliová už přitom hrála třetí evropské finále, uspěla však až letos. Bronz získaly Karla Borgerová a Julia Sudeová z Německa.

Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu ve Vídni:
Muži:
Čtvrtfinále:
Boermans, De Groot (5-Niz.) - Perušič, Schweiner (2-ČR) 2:1 (16, -16, 10)
Ženy:
Semifinále:
Betschartová, Hüberliová (3-Švýc.) - Borgerová, Sudeová (10-Něm.) 2:1 (9, -22, 14)
Schoonová, Stamová (16-Niz.) - Kravčenoková, Graudinová (4-Lot.) 2:1 (15, -15, 11)
o 3. místo:
Borgerová, Sudeová (10-Něm.) - Kravčenoková, Graudinová (4-Lot.) 2:1 (-14, 17, 8)
finále:
Betschartová, Hüberliová (3-Švýc.) - Schoonová, Stamová (16-Niz.) 2:0 (15, 12)
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.