Rusko - Ukrajina 3:1První čtvrtfinálovou dvojici ME volejbalistů tvoří Polsko a Rusko

Gdaňsk

První čtvrtfinálovou dvojici na mistrovství Evropy volejbalistů vytvořili v sobotu podle očekávání Poláci a Rusové. Mistři světa doma v Gdaňsku smetli ve vyprodané Ergo Areně před zraky 8500 diváků Finsko 3:0 za 83 minut po setech 25:16, 25:16 a 25:14.

Polští volejbalisté vyhráli i šestý zápas na šampionátu a dál míří za svým cílem vrátit se po 12 letech na evropský trůn. Se stříbrným týmem z olympijských her v Tokiu Ruskem se utkají v úterý.

Sborná sice ztratila v duelu s Ukrajinou úvodní set 22:25, ale v dalších zvítězila 25:16, 25:22 a 25:22. Uspěla tak i ve čtvrtém vzájemném utkání na ME v historii. Rusové vstoupili do turnaje porážkou s Tureckem, ale po přesunu z Tampere na play off do Gdaňsku si nyní připsali páté vítězství za sebou. Jednadvaceti body přispěl k výhře Jegor Kljuka.

Další čtyři osmifinálové zápasy se hrají v neděli, čeští volejbalisté nastoupí v Ostravě proti Francii v pondělí večer.

Mistrovství Evropy volejbalistů - osmifinále (Gdaňsk)
Rusko - Ukrajina 3:1 (-22, 16, 22, 22)
Polsko - Finsko 3:0 (16, 16, 14)