Nejlepší českou házenkářkou sezony je Knedlíková

10. října 2021 17:27 - Zlín

Nejlepší českou házenkářkou sezony se podruhé v kariéře stala Jana Knedlíková. Dvaatřicetiletá křídelnice norského týmu Vipers Kristiansand navázala na triumf z roku 2016 a z nejvyšší příčky sesadila Markétu Jeřábkovou, která skončila druhá. Třetí místo v anketě obsadila Veronika Malá.

 

FB:VipersKristiansand, Facebook

Výsledky byly slavnostně vyhlášeny ve Zlíně před dnešním utkáním kvalifikace mistrovství Evropy mezi českým týmem a Chorvatkami. V anketě hlasují zástupci a kapitáni všech extraligových klubů a další házenkářští experti z řad členů reprezentačních komisí a exekutivy.

Knedlíková v uplynulé sezoně nečekaně vyhrála s Kristiansandem Ligu mistryň a navázala na předchozí tři triumfy s maďarským Györem. Ve finále se česká křídelnice blýskla šesti góly a byla druhou nejlepší střelkyní týmu. S Vipers navíc ovládla i norskou ligu. S reprezentací bývalá hráčka pražské Slavie v minulé sezoně postoupila na světový šampionát a startovala na mistrovství Evropy.

Mužská část tradiční ankety byla vyhlášena už na konci léta. Poprvé v kariéře zvítězila spojka Matěj Klíma.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.