Hranice - Přerov 24:21Lovosice a Hranice vedou extraligu házenkářů o tři body

Házenkáři Hranic zvítězili v sedmém kole extraligy 24:21 nad Přerovem a udrželi krok s vedoucími Lovosicemi, které v sobotu zdolaly Zubří 36:31 a připsaly si šestou výhru v řadě. Třetí Plzeň ztrácí tři body.

Lovosičtí prohráli jen v úvodním kole o gól v Brně, od té doby jen vítězí. Nad Zubřím vedli v poločase 19:11, když se střelecky dařilo hlavně Motlovi s Jonášem. Hosté po změně stran stáhli ztrátu na čtyři branky, blíž se už ale nedostali.

Naopak předposlední Přerov v Hranicích výtečně začal, ale jeho šestigólové vedení se rychle rozplynulo. Favorizovaní domácí do poločasu vyrovnali a pak už zkušeně kráčeli za dalším dvoubodovým ziskem.

Házenkáři Brna zastavili rozjetou Karvinou a po vítězství 29:26 s čtvrtým celkem tabulky bodově srovnali krok. Osm bodů má i pražská Dukla, která prohrála ve Zlíně 22:27.

Extraliga házenkářů - 7. kolo:
Hranice - Přerov 24:21 (11:11)
Nejvíce branek: Galus 7, Stržínek a Čadra po 5 - Hardt 9, Valášek a Zemánek po 4. Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš. Sedmimetrové hody: 4/2 - 2/1. Vyloučení: 10:10. Diváci: 270.
Zlín - Dukla Praha 27:22 (11:11)
Nejvíce branek: Kafka a Plšek po 5, Žůrek 5/2 - Šik 5, Šůstek 4, Rams 4/1. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Vyloučení: 4:5. Diváci: 800.
Frýdek-Místek - Kopřivnice 24:18 (10:9)
Nejvíce branek: Dyba 9, Kichner 4/2, R. Meca, Unger a Vacula po 3 - Hojník 4/2, O. Meca a Petřík po 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/2. Vyloučení: 3:6. Diváci: 510.