Rubriky:

Míčové sporty

Jícha si v Kielu žije svůj sen a těší ho skvělý start do sezóny

29. října 2013 18:00 - Horní Bezděkov

Nejlepší český házenkář Filip Jícha zastává od této sezóny v Kielu roli kapitána a současné období si naplno užívá. Plní se mu nejen sen přivádět slavný německý tým před zápasy do bouřící arény, ale zároveň ho těší, jak dobře se zatím jeho klubu vede po velké obměně kádru a letním odchodu některých zkušených opor. Jícha je nadšený, že Kiel zatím utrpěl jen jednu porážku v Lize mistrů i v bundeslize a prestižní soutěži vévodí s tříbodovým náskokem.

 

Jan Handrejch, Právo

"Na začátku sezóny jsem měl velké obavy a strach, jak to zvládneme. Ta obrovská kvalita a herní inteligence, která odešla, není nahraditelná. Ale mladí házenkáři mají v sobě obrovský potenciál, obrovskou chuť, i když možná zatím nejsou tak precizní. Z tohoto pohledu jsem překvapený," řekl Jícha v rozhovoru s novináři.

Jím vedený Kiel dosud utrpěl v bundeslize jen jedinou porážku před třemi týdny v Magdeburgu. "Ten zápas trošku beru i na svoje bedra. I když to není výmluva, cítil jsem se tam jako tělo bez duše. Hned po zápase jsem ulehl a dostal antibiotika. Pak jsem ani neodcestoval na Ligu mistrů. Jinak se ta naše sezóna vyvíjí až překvapivě dobře. Kdyby nám někdo před jejím začátkem řekl, že před první reprezentační přestávkou budeme na prvním místě s náskokem tří bodů, těžko bych mu věřil," řekl Jícha.

Plní roli kapitána

Před touto sezónou se stal v Kielu kapitánem a novou roli si užívá, byť lídrem byl na hřišti i předtím. Teď má jen více organizačních povinností. "Obracejí se třeba na mě hráči s tím, kdy pojedeme, co si mají obléct na sebe, jakou si vzít kravatu. Jsem ten, co to vše musí nějak zkorigovat. To jsou úlohy, které k tomu patří. Z toho pohledu je to někdy náročnější, ale ten pocit přivést ten tým do té arény mě naplňuje. O tom jsem snil, když jsem byl malý, když jsem začal vnímat, jaký je Kiel pojem. Z toho pohledu si žiju svůj sen," uvedl Jícha.

Přestože Kiel dobře odstartoval, klíčové podle jeho kapitána budou nejspíš až nadcházející dva měsíce do přestávky během evropského šampionátu v Dánsku. "Pokud na tom budeme stejně dobře 26. prosince, pak už bych si troufl říct, že bychom byli hlupáci, kdybychom si to nechali ujít. Ale může přijít herní nepohoda, která se stoprocentně dostaví zrovna v momentě, kdy budete mít čtyři zápasy za deset dní. Čtyřikrát prohrajete a sezóna je fuč. Z toho pohledu musíme být velmi ostražití, hodně často si to připomínáme," podotkl kapitán české reprezentace.

Mužstvu prý paradoxně pomohla dosud jediná porážka ve skupině Ligy mistrů v polských Kielcích. "Dostali jsme takovou školu v Kielcích. Bylo vidět, že pokud znovu chceme do Final Four, musíme zařadit jiný rychlostní stupeň a to nám v Göppingenu pomohlo. Byl jsem nadšený z posledního zápasu v Göppingenu, jak jsme byli koncentrovaní. Udělali jsme obrovský posun dopředu," mínil Jícha, který se v těchto dnech s reprezentací chystá na dva přípravné duely se Srbskem před mistrovstvím Evropy.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.